RENKLİ DESENLİ ASFALT

RENKLİ DESENLİ ASFALT

DESENLİ VE RENKLİ ASFALT NEDİR?

renki-desenli-asfalt

DESENLİ VE RENKLİ ASFALT uygulaması , son yirmi yıl içerisinde geliştirilmiş, en dayanıklı dekoratif zemin kaplama sistemidir. DESENLİ VE RENKLİ ASFALT, görünüm ,uygulandığı ortama gösterdiği uyum ve mimari açıdan , tek tek döşenen parke taşı, tuğla ve diğer zemin kaplama ürünlerinin çok ilerisinde dekoratif asfalt baskı sistemidir. Çimentonun mukavemetiyle, asfaltın esnekliğini içeren kompozit bir üründür.

Desenli ve renkli asfalt dekoratif baskı kalıpları ile asfalta ; tuğla,  arnavut kaldırımı, balık sırtı, kilitli taş, fisco, kayrak veya tasarlanan herhangi bir desen verilebilir. Asfalt yüzeyi baskı uygulandıktan sonra Renkli Yüzey Kaplama Sistemi kullanılarak yüzey renklendirilir. Renkli Yüzey Kaplama , su bazlı akrilik reçine ile güçlendirilmiş renkli bağlayıcısı ve sertleştiricisi ile özel asfalt kaplama boyasıdır.

Asfaltın mukavemetini arttırır, sıcaktan dolayı genleşmeyi soğuktan dolayı çatlama ve bozulmasını sağlar.

DESENLİ VE RENKLİ ASFALT dekoratif baskı sistemi dünyanın birçok yerinde , her türlü iklim şartlarında ve trafik koşullarında kendini kanıtlamış bir üründür. Amerika’dan Avustralya kadar uzanan bölgede her türlü kullanım alanında birçok firma tarafından uygulanmaktadır

NEDEN ASFALT

Dünyada kullanılmakta olan  en eski ve dayanıklı  yol yapı malzemesidir. Gelişen teknoloji ile kendini yenileyerek günümüzde de en çok  kullanılan zemin kaplama malzemesidir.

  • Ekonomik, bakım gerektirmeyen ve uzun ömürlü bir zemin kaplama sistemidir.
  • Süratli uygulama ve aynı gün içinde kullanıma açma.
  • Esnek yapısı ile yüksek ısı farklılıklarında bile deforme olmadan çalışma.
  • Yüksek sürüş konforu ve kayma direnci.
  • Kuvvet yayma özelliği sayesinde daha ince kalınlıklarda uygulama.
  • Kolay ve süratli tamir olanağı.
  • Düzgün ve sürekli(derzsiz) yüzey oluşturabilme.
  • Yeniden kullanılabilirlik(%100 geri dönüşüm)

NEREYE UYGULANABİLİR?

DESENLİ ve RENKLİ ASFALT toprak zeminden itibaren uygulanabildiği gibi mevcut bozulmuş olan asfalt yada beton zemin üzerine de uygulanabilir.

RENKLİ ASFALT ise mevcut asfalt zemininizi güçlendirmek ve dekoratif bir görünüm elde etmek için sadece renkli yüzey kaplama işlemi ile mevcut asfalt zemininizin üzerine pratik ve hızlı bir şekilde uygulanarak estetik bir görünüm elde edilir.

NASIL UYGULANIR?

DESENLİ ve RENKLİ ASFALT uygulamasının yapılacağı (Sözleşmesi imzalanmış) yerler vaziyet planı üzerinde drenaj, asfalt kalınlığı, desen ve renk seçeneklerine göre CAD ve 3D ortamında firmamız mühendislerince teknik ve görsel açıdan müşteri istekleri göz önüne alınarak projelendirilir ve uygulama sonrasında oluşacak görünüm ve teknik bilgiler uygulama öncesinde canlandırılır.

Tip 0-5 asfalt ile kaplanan yüzeye isteğe özel renklerde renklendirilerek elde edilen dekoratif zemin uygulamasıdır.
Uygulandığı yerlere estetik, dayanıklılık ve mükemmel görünüm verir.

UYGULAMA YERLERİ

Açık kapalı otoparklar
Site içi yollar
Fabrika sahaları
Kaldırım ve yürüyüş yolları
Tören alanı ve meydanlar
Park ve bahçeler
Cadde ve sokaklar
Okul sahaları
Spor sahaları

AVANTAJLARI

Ekonomik
Estetik
Süratli Uygulama
Dayanıklı
Emniyetli
Temiz
Sağlıklı
Güvenli