SBR ZEMİN KAPLAMA

SBR ZEMİN KAPLAMA

SBR ZEMİN UYGULAMA

%100 geri dönüşümden elde edilen kauçuk granüllerin belirli oranlarda EPDM granüller ile karıştırılıp, poliüretan bağlayıcılar ile harmanlanarak yüksek basınç altında preslenmesi ile elde edilmektedir.

SBR ZEMİN KAPLAMA için elde edilen kütükler özel ebatlama makinalarında çeşitli kalınlıklarda imal edilmektedir. Rulo içindeki EPDM miktarı kullanıcı isteklerine göre çeşitli renk ve yoğunlukta üretilmektedir.

SBR-Zemin-Kaplama

Çocuk oyun alanları, yürüyüş parkurları ve ayrıca basketbol, voleybol, futbol, tenis kortlarında kullanılmaya müsait bir üründür. Şık görünümlü, sağlıklı, temizliği pratik, kaymayan, aşınmaya mukavemetli, hava şartlarından ve ısı değişimlerinden etkilenmeyen, UV ışınlarına mukavemetli uygun fiyatı sebebiyle tercih edilen kauçuk zemin kaplama sistemidir.

Esnek ve darbe sönümleme özelliği ve bu özelliğinden dolayı insanların kaslarında sertleşmeye neden olmaz. Kasların daha az yorulmasını sağlayarak spor yapma zamanlarını arttırmaktadır. Çünkü zemin üzerinde su barındırmaz, yağmurlu havalarda dahi zeminde su birikintisi yaratmaz. Çocukları oyundan, sporcuları sporundan mahrum bırakmayan uzun ömürlü bir üründür.

SBR ZEMİN

SBR Dökme Kauçuk zemin kaplaması beton zeminin düzgün ve pürüzsüz şekilde temizlenmesinin ardından uygulama aşamasına geçilir. Temizlenen yüzeye bir kat primer (astar) uygulaması yapılır. Bu uygulama malzeme ve zemin arasında bağlayıcı etkisi yapar ve zeminle malzemeyi birbirine sıkıca bağlar.

Primer (astar) uygulamasının kurumasının ardından, Mikser vasıtasıyla SBR kauçuk granüllerle uygun oranda poliüretan BINDER karıştırılır. Bu karışıma uygun oranda renklendirici boya koyularak karışım istenilen renk ve akışkan hale getirilir. Karışım kuruyan primer (astar) uygulamasının üzerine istenilen kalınlıkta serilir.

İstenilen kalınlıkta atılan SBR kauçuk granülün üzerine istenilen spor saha çizgileri çizilerek uygulama tamamlanır.

Toplam 8, 10 veya 13 mm. kalınlıkta uygulanabilen, renkli ve ultraviyole dayanımı yüksek EPDM kauçuk granülleri ile tek komponentli poliüretan yapıştırıcı karışımından oluşan su geçirgen, esnek, sporcu sağlığına uygun sentetik spor saha zemin sistemidir.

Kullanım Yerleri : Kapalı ve açık tenis kortları, basketbol, voleybol sahaları, atletizm pistleri ile tüm açık spor saha zeminlerine uygundur.

Özellikleri :

Tartan üstü Epdm Kaplama

DIN 18035 normuna uygun bir kaplama sistemidir. EPDM ve kauçuk esaslı bu sistem aşınmaya dayanıklı ve darbe yastıklama özelliğine sahiptir.

Tanımı :

Toplam 15 mm. kalınlıkta uygulanabilen, 2 katmanlı, 8 mm. kalınlıktaki alt tabakası orijinal SBR kauçuk granülleri ile poliüretan bağlayıcının, 7mm. kalınlıktaki üst tabakası renkli ve ultraviyole dayanımı yüksek EPDM kauçuk granülleri ile tek komponentli poliüretan bağlayıcının karışımdan oluşan su geçirgen, esnek, sporcu sağlığına uygun ve çivili ayakkabı mukavemeti yüksek, sentetik spor saha zemin sistemidir.

Kullanım Alanları
  • Akrilik spor zemin alt katmanlarında ve poliüretan spor zemin alt katmanlarında
  • Açık ve kapalı spor salonları
  • Fitness ve Pilates salonları
  • Yürüyüş yolları
  • Bakımevleri ve rehabilitasyon merkezlerinde.
  • Engelliler için hazırlanan derslik, oyun alanı, yürüyüş yollarında
  • Atış poligonlarında